ZAWODY MIKOŁAKOWE W GRYFINIE

W niedzielny poranek wędkarze pięciu kół wędkarskich z Morynia, Lubanowa, Szczecina, Gryfina i Chojny spotkali się na corocznych Zawodach Mikołajkowych organizowanych przez Koła PZW „Delfinek” z Gryfina i „Rurzyca” z Chojny.

7 grudnia o godz. 8.00 na brzegu Ciepłego Kanału w Dolnej Odrze spotkało się 43 zawodników, w tym 5 juniorów, wśród których wielu wyglądało – jak przystało na Zawody Mikołajkowe – jak Mikołaj z dalekiej Laponii.

W czasie 3-godzinnych połowów dominującą rybą był Bass, Krąp, Płoć, Jaź, Leszcz i inne pojedyncze sztuki. Po zważeniu złowionych ryb, zawodnicy udali się na gorący poczęstunek.

Po zakończeniu podliczania wyników komisja sędziowska w towarzystwie wędkarskich Mikołajów przystąpiła do wręczania pucharów dla najlepszych zawodników w Zawodach Mikołajkowych i upominków dla wszystkich uczestników tej grudniowej imprezy wędkarskiej.

A oto wyniki:

kat. Seniorzy: I – Pawlik Władysław

II – Szajek Waldemar

III – Lewandowski Mirosław

kat. Juniorzy: I – Smalarz Szymon

II – Kowalski Kamil

III – Klęczar Oskar

kat. Kadeci:     I – Szymon Adam

Największa Ryba: Momot Sylwester – 782g

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym za udział w tej wyjątkowej grudniowej imprezie wędkarskiej, jednocześnie zapraszając na organizowany w marcu przyszłego roku Dzień Wędkarza.

Opr. Tomasz Najmowicz