ZAWODY SZCZUPAK REGI 2014

W dniu 26 października Zarząd PZW Koła „AMUR” w Płotach zorganizował po raz piąty otwarte zawody spinningowe z łodzi na zbiorniku zaporowym rzeki Regi – Rejowice. W zawodach uczestniczyło 76  wędkarzy z Kół naszego Okręgu, oczywiście większość uczestników to członkowie Koła „AMUR” w Płotach. W zawodach zwyciężył jednak kolega CZERNIAK WITOLD z Gryfic, zdobywając nagrodę główną – silnik elektryczny do łodzi – za wynik 2320 pkt. Drugi był WYSOCKI KAMIL 1980 pkt, a trzeci WYSOCKI DAWID 1940 pkt.

Nagrodę za największą złowioną rybę – okonia otrzymał BĘŚ PIOTR – 31 cm/0,42 kg – upominek sponsorował Artur Kallas. W sumie złowiono 12 sztuk szczupaków i 7 sztuk okoni. Oczywiście wszyscy najlepsi, jak zwykle otrzymali upominki zakupione przez Zarząd Koła jak i sponsorów: Waldemara Poprzeczkę właściciela SALONU WĘDKARSKIEGO z Gryfic, oraz Daniela Lewandowskiego. Swój wkład w imprezę włożyli również; Marek Drozdowski , Bogdan Klimaszewski, Michał Piotrowski, Roman Białek, Strażnicy SSR powiatu Gryfickiego na czele z komendantem Ryszardem Borowikiem, którzy zabezpieczali rejon zawodów. Na zakończenie, jak jest w zwyczaju wszyscy otrzymali ciepłą grochówkę ugotowaną w trakcie trwania zawodów, przez Jerzego Wyborskiego. Sędzią głównym zawodów był Karol Kubicki Wiceprezes Zarządu Koła „AMUR” d.s. sportu.

Miłym akcentem w trakcie trwania zawodów była wizyta europosła pana Dariusz Rossatiego, który żywo interesował się zawodami, pięknem i czystością naszego akwenu wodnego.

Po zakończeniu zawodów podsumowano również wyniki klasyfikacji pucharowej wędkarzy Koła za sezon 2014. Najlepszym i wszechstronnym wędkarzem Koła z wynikiem 292 pkt, zastał KONDRACIUK JAN, drugie miejsce zajął BURAK WOJCIECH 268 pkt, a trzecie WYSOCKI DAWID 252 pkt. Jako najlepsi w sezonie, za swój trud i sukcesy otrzymali czeki do realizacji w sklepie wędkarskim, na kwoty; 700 PLN, 500 PLN i 300 PLN.

Tegoroczny sezon zawodów dobiegł końca, pozostało dokonać podsumowań przed zebraniem sprawozdawczym, zebrać opinie i uwagi wędkarzy, by móc zaplanować przyszły rok zawodów i imprez wędkarskich.