Strażnicy to też wędkarze

W sobotę 11-go października Strażnicy z dziewięciu Komend powiatowych Społecznej Straży Rybackiej Okręgu PZW w Szczecinie uczestniczyli w zawodach wędkarskich – spławikowych. Tym razem przygotowanie łowiska i organizację zawodów wzięła na siebie Komenda powiatu gryfickiego. Wędkujący Strażnicy w tym dniu spotkali się w Niechorzu na kanale Liwia-Łuża.

Przeprowadzenie całej imprezy było możliwe dzięki wsparciu Okręgu PZW w Szczecinie oraz wielu sponsorów (firm jak i osób prywatnych). Po powitaniu Strażników przez Koordynatora SSR Okręgu w Szczecinie Ryszarda Żochowskiego – wyróżniający się Strażnicy z poszczególnych Komend otrzymali dyplomy za swoją pracę.

W zawodach uczestniczyły drużyny pięcioosobowe z każdej Komendy. Rywalizacja toczyła się w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Po zawodach organizator przygotował tradycyjny poczęstunek Dużym wzięciem cieszyła się znakomita grochówka oraz wędzone ryby.

W klasyfikacji indywidualnej poszczególne miejsca zajęli;

 1. LESNER MACIEK 6780 pkt.   Gryfice
 2. ROGALEWICZ GRZEGORZ 5416 pkt.    Pyrzyce
 3. GOŁUCHOWSKI GRZEGORZ 5052 pkt.   Pyrzyce
 4. PEREŁKA WIESŁAW 3924 pkt.  Gryfino
 5. BĘŚ PIOTR 3340 pkt.   Gryfice

W rywalizacji drużynowej punktacja poszczególne miejsca zajęły drużyny: przedstawia się następująco;

 1. PYRZYCE
 2. POLICE
 3. GRYFICE
 4. STARGARD
 5. GOLENIÓW
 6. GRYFINO
 7. ŁOBEZ
 8. KAMIEŃ POM
 9. SZCZECIN

Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsca otrzymali upominki, a najlepsi dodatkowo puchary i medale w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Puchary i medale wręczali: Prezes PZW Okręgu Szczecin Emilian Pilch oraz Koordynator Okręgu SSR w Szczecinie Ryszard Żochowski.

Gratulacje dla wszystkich wędkarzy za wolę walki mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

 

Tekst: Henryk Bobrowski

Foto: Karol Kubicki