Zawody Wędkarskie dla Dzieci na jeziorze Rusałka w Szczecinie

W dniu 31 sierpnia 2014 r. na jeziorze Rusałka w Parku Kasprowicza w Szczecinie, zostały rozegrane Spławikowe Zawody Wędkarskie dla Dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 10 i do lat 14.

W zawodach wzięło udział 60 młodych uczestników, którzy stawili się wraz ze swoimi opiekunami. W grupie do lat 10 startowało 32 zawodników, a w grupie do 14 lat 28 zawodników.

Po krótkiej odprawie technicznej i po losowaniu stanowisk, o godz. 10.00 rozpoczęto zawody. Już w pierwszej godzinie rywalizacji wiele emocji rozbudził hol dużego karasia o wadze – jak się potem okazało 1,070 kg. To była największa ryba zawodów. Złowił ją Jakub Zientala. W czasie 2-godzinnych zawodów łowiono głównie: płotki, ukleje, okonie i karasie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki w postaci sprzętu wędkarskiego, a zwycięzcy także puchary i dyplomy.

W kategorii do lat 10 zwyciężyli:

I miejsce Jakub Zientala
II miejsce Damian Rogiński
III miejsce Dawid Zientala

W kategorii do lat 14 najlepszymi okazali się:

I miejsce Dominika Czarnecka
II miejsce Natalia Mądroszkiewicz
III miejsce Jakub Borkowski

Na szczególną uwagę zasługuje doskonały występ zawodników ze szkółki młodzieżowej przy Kole Szczecin-Miasto. Młodzi zawodnicy z tego koła zajęli medalowe miejsca w grupie starszej. Wśród uczestników największy podziw wzbudził 5 letni Wojtek Krzyżaniak, który w emocjach zamoczył w Rusałce ubranie. Po przebraniu w suchą odzież – kontynuował wędkowanie. Za dzielną postawę otrzymał specjalną nagrodę.

W imprezie uczestniczyło łącznie z opiekunami zawodników i organizatorami ponad 100 osób.

Tekst: Wiceprezes ds. Sportu Andrzej Tokarski.

Zdjęcia: Prezes Zarządu Emilian Pilch.