MŁODZI OLIMPIJCZYCY

Trójka zawodników reprezentująca Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie Magdalena Dębowska, Maciej Rosowski i Tomasz Borowski wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich Błonie 2014. Wystartowali w trzech kategoriach wiekowych do 12, 14 i 16 lat. To był wyjazd po naukę, a nie po medale powiedział mi ich opiekun, prezes wędkarskiego koła Brzana z Dolic Adam Kalinowski.

Jako koordynator pracy z najmłodszymi miłośnikami kija pan Adam podkreślił, że wyjazd zorganizowano głownie po to, aby nasze dzieci zobaczyły, jak wyglądają tego typu spotkania. Czego oczekuje się od zawodników i dla przetarcia sobie szlaków na kolejne wielkie imprezy.

Maćka i Tomka spotkałem już po powrocie oczywiście nad wodą i z wędkami. To były wielkie emocje – mówili. Złowiłem na olimpiadzie płocie, okonie i leszcza, ale niestety wszystkie były niewymiarowe. Sędziowie zaliczyli mi je jednak na szczęście i bez punktów nie wróciłem chwali się Tomek Najtrudniejszy był dla mnie rzut do celu. Pojechaliśmy się uczyć, ale atmosfera była świetna dodaje Maciek. Wszystko, czego się dowiedzieliśmy z pewnością zaprocentuje. To prawda dodaje pan Adam. Pojechaliśmy się sprawdzić i podpatrzeć, jak robią to inni. Nie mieliśmy w związku z tym typowej drużyny i każdy z naszych zawodników starował w innej grupie wiekowej. W okręgu szczecińskim mamy kadrę specjalistów. Wielu z ich jest nauczycielami wychowania fizycznego i mają codzienny kontakt z młodzieżą. Okręgowa rada do spraw współpracy z nimi otrzymała specjalny fundusz dla szkółek wędkarskich. Chętnych dzieci nie brakuje. Kiedy zarybiamy nasze jeziora tłumnie przychodzą nad wodę i pomagają dorosłym. To tak, jak w przysłowiu:, „czym skorupka za młodu nasiąknie…”