50-lecie Koła PZW Szczecin Pomorzany i Przystani Pomorzany

Obchody 50-lecia Koła Szczecin Pomorzany i Przystani w dniu 5 lipca 2014r. rozpoczęto zawodami wędkarskimi. Po rozdaniu nagród zwycięzcom rozpoczęła się oficjalna część uroczystości –  Prezes PZW Okręgu Szczecin Emilian Pilch, wraz z Prezesem Koła i Przystani Krzysztofem Szczepańskim odsłonili pamiątkową tablicę, ufundowaną przez kolegów dla założycieli Przystani. a następnie wręczali zasłużonym członkom Koła okolicznościowe pamiątki.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przeplatana konkursami (zawody strzeleckie, turniej rycerski i wiele innych). Atrakcją wieczoru był występ muzyczny zespołu stworzonego z członków Zarządu Koła i Przystani oraz prezentacja multimedialna z życia Przystani. Zabawa trwała do białego rana.

Przystań Pomorzany (jedna z najstarszych w Szczecinie) założona została w 1964 roku. Od samego początku jest to przystań wędkarska, działająca pod patronatem Polskiego Związku Wędkarskiego i zrzesza członków Związku. Położona jest przy ul. Bydgoskiej w Szczecinie, posiada dostęp do Odry Zachodniej przy dopływie rzeki Bukowa. Niewielka odległość od centrum miasta, zarówno drogą lądową, jak i wodną, oraz malownicze położenie czynią to miejsce niezwykle atrakcyjnym. Na terenie przystani znajdują się pomosty gościnne, do których mogą przycumować goście i zejść na ląd. W sezonie 2014 pojawił się też posterunek SSR – Społecznej Straży Rybackiej, która ma za zadanie strzec naszych wód przed kłusownikami. Od niedawna Przystań Pomorzany posiada prężnie działający zarząd, z inicjatywy którego prowadzone są prace modernizacyjne oraz realizowany jest nowy projekt rozbudowy Przystani.