MORSKA PRZYGODA

W dniach 9.06-11.06.2014 r. Zespół Szkół Specjalnych Nr 12 w Szczecinie, ul. Wielkopolska 14 zorganizował szkolną imprezę dla swoich podopiecznych pt.: MORSKA PRZYGODA

Celem tej cyklicznej imprezy było:

– rozwijanie edukacji morskiej (rodzaje akwenów, ich mieszkańcy),
– kształtowanie pozytywnych zachowań zdrowotnych z włączeniem ryb do diety,
– rozwijanie zainteresowań – inspirowanie do hobby – wędkarstwo,
– integrowanie społeczności szkolnej ( tematyczny bal, zabawy, konkursy).

Organizatorzy zapewnili uczestnikom szereg atrakcji zgodnie z urozmaiconym programem.

Rejs statkiem po Odrze.

Spotkania ze specjalistami – ZUT, PZW, warsztaty, bal.

  1. WARSZTATY KULINARNE ( przygotowanie potrawy z rybą, prezentacja, degustacja
  2. ZIEMIA, WODA I JEJ MIESZKAŃCY” prezentacja multimedialna

dr Mirosław Półgęsek ZUT,

konkursy wiedzy i zabawy

BĄDŹ ZDROWY JAK RYBA” – prezentacja multimedialna mgr Agata Rachwalska i mgr Michał Marcinkiewicz – ZUT, konkursy zabawy,

SPOTKANIE Z WĘDKARZEM” instruktor wędkarstwa przy Radzie ds. Młodzeży PZW Okręg Szczecin mgr Teodora Jachimkowska PZW – prezentacja: ryby w polskich akwenach, pogawędka i pokaz: idea wędkarstwa, zasady odłowu, ekologia i wędkowanie, sprzęt wędkarski. Konkursy i zabawy, np: Dzieci łowiące rybki wyławiały upominki.

BAL U POSEJDONA I PROZERPINY” – zabawa dla klas młodszych. Bal rybek (przebrania dla rybek, króla i królowej, ryba-piła, wieloryb i meduza- wprowadzenie do balu, część artystyczna- taniec fal i rybek, efekty dźwiękowe, piosenki). Tańce, śpiewanki-pokazywanki, konkursy wiedzy o rybach i zabawy.

RYBY I AKWARIA – Wycieczka do pracowni ichtiologicznej Zachodnioopmorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – oprowadzający dr A. Tański.

Merytoryczny organizatorpani mgr Elżbieta Przerwa dla której należą się szczególne słowa uznania za włożone serce w pracę z uczniami. Pani Ela zadbała też o część artystyczną, piosenki o tematyce morsko-wędkarskiej, oraz wspaniałe elementy inscenizacji . Atmosfera spotkania była bardzo miła, można było poznać po wysokim zaangażowaniu dzieci i młodzieży. W imieniu Rady ds. Młodzieży przy ZO PZW Szczecin gratulujemy wszystkim zaangażowanym pracy na rzecz popularyzacji zagadnień morsko-wędkarskich i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

 

foto i tekst Adam Kalinowski