Zawody spławikowe z okazji 40-lecia Koła PZW Nr 24 w Wolinie

W dniu 11.05.2014r. na rzece Dziwna w Wolinie przy zmiennych warunkach atmosferycznych /na początku deszcz, a później wiatr i silny prąd wody/ zostały rozegrane spławikowe zawody wędkarskie, z okazji 40-lecia powstania Koła Wolin.

W zawodach uczestniczyli członkowie Koła Wolin oraz zaproszeni goście z ościennych Kół Okręgu Szczecińskiego: Stepnica, Golczewo a także z Niemieckiego Klubu Wędkarskiego z Usedom.

W zawodach brało udział: 28 seniorów i 5 juniorów. O godz. 08.00 otworzył zawody Prezes Koła Waldemar Wrona, który przywitał wszystkich uczestników i przedstawił regulamin zawodów.

Po wyczerpujących zmaganiach zawodnicy udali się na posiłek serwowany przez kolegę Lucka, który z niesamowitą dbałością przygotował smaczny bigos oraz kiełbaski z grilla.

W trakcie zawodów na zaproszenie Koła Wolin przybyli Prezes Zarządu Okręgu PZW w Szczecin Pan Emilian Pilch, z ramienia Burmistrza Wolina uczestniczył Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pan Jan Frankowski oraz Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Wolinie Pan Edward Dunder.

O godz.13.30 przystąpiono do oficjalnej ceremonii zamknięcia zawodów. Na początku ponownie wystąpił Prezes Koła, który wręczył podziękowania na ręce Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Wolina Panu Janowi Frankowskiemu dla Burmistrza Wolina i jego zastępcy, a następnie dla Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego Panu Edwardowi Dunder, również dla Pana Wojtka Celińskiego z Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów, gdzie odebrała Pani Agnieszka.

W dalszej części Prezes Koła udzielił głosu Prezesowi Zarządu Okręgu PZW Szczecinie Emilianowi Pilch, który serdecznie podziękował za zaproszenie i wymienił członków, którzy byli jednymi z pierwszych założycie naszego Koła, a mianowicie kolegów: Zbigniewa Szumiato i Bogdana Zawadzkiego. Na ręce Prezesa Koła wręczył dyplom z okazji jubileuszu 40-lecia założenia Wolińskiego Koła, z podziękowaniami i gratulacjami. Prezes ZO wręczył też medale za szczególną pracę na rzecz Okręgu PZW w Szczecinie dla Prezesa Waldemar Wrona i Skarbnika Koła Bogdan Zawadzki.

W dalszej części głos zabrali: Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wolin Jan Frankowski, Prezes Niemieckiego Klubu Wędkarskiego z Usedom Frank Petrikat, podziękowaniom i gratulacjom nie było końca.

Następnie przystąpiono do ogłoszenia wyników zawodów.

W kategorii juniorów, zwyciężyli:

  1.  Jakub Skopińsk z Wolina
  2. Ewelina Grabczak z Golczewa
  3. Jakub Tomczyk

W kategorii seniorów najlepsi okazali się:

  1. Sylwester Beczek z Stepnica
  2. Zdzisław Piwoński z Golczewa
  3. Bogdan Domagała z Stepnica.

W imieniu własnym oraz całego Koła Wolin serdecznie dziękuję wszystkim zgromadzonym.

Tekst i zdjęcia:
Waldemar Wrona
Prezes Koła PZW Nr 24 w Wolinie