Zawody Koła PZW Nr 38 „Amur” Płoty

MAJÓWKOWY SZCZUPAK

Kolejny sezon na szczupaka w Kole PZW Nr 38 „AMUR” Płotach został otwarty Zawodami Spinningowymi z łodzi o puchar Burmistrza Gminy Płoty.

W zawodach uczestniczyło 68 wędkarzy, z których 12 mogło pochwalić się złowionymi trofeami. Rekordowym wynikiem mógł pochwalić się kolega Burak Wojciech – 4,76 kg i 91 cm długości, zaś pięknym okazem okonia kolega Bęś Wojciech 0,52 kg i 33 cm długości.

W klasyfikacji końcowej czołowe miejsca zajęli:
1. BURAK WOJCIECH 4760 pkt.
2. KONDRACIUK JAN 1820 pkt.
3. NOWAK PAWEŁ 1480 pkt.

Zwycięzca otrzymał okazały puchar Burmistrza Gminy Płoty z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Piotra Jasiny, zaś pamiątkową paterę od Prezesa Okręgu PZW w Szczecinie pana Emiliana Pilcha. wszyscy którzy mogli pochwalić się swymi sukcesami otrzymali upominki ufundowane przez Zarząd Koła i sponsorów indywidualnych – Andrzeja Kallasa, Sławomira Szajnowskiego, Szymona Barsula, Sławomira Żurka, Waldemarowi Poprzeczce właścicielowi Salonu Wędkarskiego z Gryfic i Kubie Gołębiowskiemu 11-latkowi, któremu tak spodobało się wędkowanie, że własnego kieszonkowego ufundował kołowrotek dla najlepszego wędkarza.

Słowa podziękowania należą się również dla pana Morka Drozdowskiego za opłacenie muzyka który umilał czas wszystkim którzy tego dnia przybyli na przystań w miejscowości Kucery nad zbiornikiem zaporowym Rejowice, oraz pani Dorocie Burak za pracę przy rozdzielaniu grochówki wojskowej dla wszystkich.

Na zakończenie wręczania upominków odbyło się wręczenie legitymacji dla dwóch nowych członków Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gryfickiego, które wręczył Koordynator Okręgu PZW w Szczecinie pan Ryszard Żochowski.

Tekst i zdjęcia: Henryk Bobrowski