PIERWSZE WIOSENNE SPRZĄTANIE NAD WODAMI W SZCZECINIE ZAKOŃCZONE

22 marca (w godz. 09.00 – 12.00) – za Dziewokliczem
nad wodami Kanału Leśnego (Odyńca) odbyła się akcja
sprzątania terenów zielonych położonych nad wodami Szczecina.

Tradycyjnie przed każdym rozpoczęciem sezonu wędkarze z kół szczecińskich PZW  sprzątają łowiska, na których najczęściej rozgrywane są zawody wędkarskie. Tereny te ze względu na bliskość wody są również chętnie odwiedzane przez spacerowiczów i biwakowiczów. Niestety co roku brzegi wód są bardzo zaśmiecone.

W minioną sobotę na prośbę Okręgowego Kapitanatu Sportowego Okręgu PZW w Szczecinie – zgłosiło się 36 wędkarzy: 9 z Koła Kiełbik, po 8 z Kół: Kolejarz Stargard i Agryf, 6 z Koła Lipień, po 2 z Kół: Gryfia i Załom oraz 1 z Koła Big Fish.

W ciągu 4 godzin uprzątnięto całą linię brzegową, w miejscu gdzie rozgrywane są zawody. Zebrano ponad 30 worków (200 litrów), które zostały przewiezione na wyznaczone przez Miasto miejsce – parking przy kąpielisku Dziewoklicz.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy w akcję sprzątania –  Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Szczecinie – worki ze śmieciami zostaną wywiezione na wysypisko.

Niestety nie wszystkie śmieci udał się zebrać. Pozostały odpady budowlane (rozebrany piec kaflowy, części dachu pokrytego papą) czy też stare przetwory w słojach i innych pojemnikach. Sprzątnięcie tych śmieci wymaga sprzętu specjalistycznego i odpowiednich pojemników na odpady.

Zarząd Okręgu PZW w Szczecinieskłada podziękowania dla wszystkich społeczników, którzy zdecydowali się poświęcić swój weekendowy czas na zrobienie porządków nad wodami Szczecina. Odrębne słowa podziękowania należą się urzędnikom miejskim z WGKiOŚ. Dzięki wzorowej współpracy zebrane śmieci trafią tam gdzie powinno być ich miejsce, czyli na wysypisko.

Zwracamy się z apelem – prośbą do wędkarzy i osób biwakujących nad wodą: ZOSTAWCIE PO SOBIE CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK – ZABIERZCIE ŚMIECI ZE SOBĄ.

Kolejna akcja sprzątanie organizowana przez kolegów z Koła Big Fish odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2014 roku od godz. 09.00 na Wyspie Puckiej – łowisko OdraKamienie. O szczegółach Zarząd Okręgu poinformuje w odrębnym komunikacie.

Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. Sportu
Andrzej Tokarski