WIOSENNE SPRZĄTANIE NAD WODAMI W SZCZECINIE

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych czystymi miejscami wypoczynku i rekreacji w Szczecinie – do wzięcia udziału w akcji sprzątania terenów zielonych.

W naszej akcji mogą wziąć udział wszyscy chętni (nie tylko członkowie PZW)

Czas i miejsce: 22 marca (w godz. 09:00 – 12:00) – za Dziewokliczem nad wodami Kanału Leśnego (Odyńca) – w kierunku na Podjuchy.

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie jak co roku organizuje i współorganizuje wiosenne akcje sprzątania terenów zielonych położonych nad wodami Szczecina.Przed rozpoczęciem sezonu wędkarze z kół szczecińskich PZW będą sprzątali łowiska, na których najczęściej rozgrywane są różnego rodzaju zawody wędkarskie. Tereny te ze względu na bliskość wody są również chętnie odwiedzane przez spacerowiczów i biwakowiczów. Niestety beztroska i bezmyślność ludzka powoduje, że brzegi wód są bardzo zaśmiecone.

Pierwsza akcja zbierania śmieci będzie przeprowadzona już w najbliższą sobotę 22 marca (w godz. 9.00 – 12.00). Miejsce zbierania – za Dziewokliczem nad wodami Kanału Leśnego (Odyńca) – w kierunku na Podjuchy. Akcję organizuje Okręgowy Kapitanat Sportowy Okręgu PZW w Szczecinie.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy w naszą społeczną akcję Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Szczecinie – zebrane śmieci z brzegów – w workach zostaną przewiezione na wysypisko.

Organizatorzy zapewniają mocne worki śmieciowe i rękawiczki jednorazowe.

Mamy nadzieję, że w naszej akcji wezmą udział społecznicy nie tylko z PZW.

Podobne akcje sprzątania łowisk będą prowadzone również w Kołach terenowych.

 

Dyrektor Biura

Okręgu PZW w Szczecinie

Rafał Pender