ZAPROSZENIE na Inę 1 styczeń 2014

W dniu 1 stycznia 2014 roku na rzece Inie pod Goleniowem odbędzie się spotkanie wędkarskie rozpoczynające trociowy sezon. Zapraszamy wędkarzy do Goleniowa na parking leśny przy ul. Spacerowej.

Prezes Zarządu, Dyrektor Biura oraz inni przedstawiciele Okręgu czekać będą od godz. 12.00 do 14.30 na wędkarzy, który w tym dniu wybrali się nad Inę z zamiarem złapania troci. Trocie zostaną zmierzone i zważone. Zapraszamy oczywiście również wędkarzy, którym nie dopisze szczęście i nie złowią w tym dniu  żadnej ryby.

Pomimo, że to spotkanie wędkarskie nie ma charakteru zawodów – to i tak dla najlepszego wędkarza trociowego czekać będzie puchar  ufundowane przez Zarząd Okręgu PZW w Szczecinie oraz nagroda NIESPODZIANKA ufundowana przez Prezesa Zarządu Okręgu. Dla wędkarzy nie powinno zabraknąć także tradycyjnej kiełbaski z ogniska.

Do klasyfikacji oraz badań można przynosić wymiarowe trocie. W przypadku złapania łososia należy zrobić zdjęcie, na którym będzie można odczytać wymiar ryby, a łososia niezwłocznie wypuścić do rzeki.

Spotkanie, które odbędzie się po raz trzeci – to pomysł  obecnego Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie Emiliana Pilcha. Inicjatywa trafiła na podatny grunt, o czym świadczy duże zainteresowanie wędkarzy i spora frekwencja.

Noworoczny połów troci to także okazja do ichtiologicznych badań statystyczno – naukowych. Dyrektor Biura Okręgu, a zarazem Główny Ichtiolog  Rafał Pender kolejny raz zamierza wykorzystać to wędkarskie wydarzenie – do przejrzenia złowionych ryb, czy nie wykazują one objawów chorobowych oraz do pobrania łusek na potrzeby dalszych badań.

Dla zachęty przypominamy, że w czasie tegorocznego 2013 r.  – styczniowego spotkania zgłoszono 14 troci, a największa miała 74 cm długości i wagę 3,6 kg.

=====================================================================

Jednocześnie kolejny raz przypominamy o odstępstwach od zasad zawartych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb obowiązujących w Okręgu PZW w Szczecinie od 2014 roku (dotyczące ryb łosiosiowatych i lipienia)

  1. Wymiary ochronne:
  2. Pstrąg potokowy (Salmo trutta m. fario) – do 35 cm.
  3. Lipień (Thymallus thymallus) – do 35 cm.
    1. Limit dzienny możliwy do zabrania z łowiska pstrąga potokowego i lipienia – łącznie 2 sztuki.
    2.  Całkowity zakaz zabierania z łowiska łososia.
    3.  Zakaz zabierania pstrąga potokowego, troci wędrownej i lipienia – złowionych na przynęty roślinne i zwierzęce.

Obowiązuje od 1 stycznia 2014 r. na wszystkich wodach Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie

Podstawa:    Uchwała Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie Nr 24/2013  (z 4  listopada 2013 r.)

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych wędkarzy nad Inę.