Współpraca i przyjaźń wędkarzy ze Szczecina i Oranienburga

W dniu 23 listopada w ramach kontynuacji współpracy wędkarzy ze Szczecina z zaprzyjaźnionymi okręgami wędkarskimi z Niemiec odbyła się w Oranienburgu w siedzibie Kreisanglerverband Oberhavel (KAVO) bardzo miła uroczystość.

W 2013 roku przypadła 20 rocznica podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Okręgiem PZW w Szczecinie, a Kreisanglerverband Oberhavel (Oranienburg). Podpisanie porozumienia sprzed 20 lat było konsekwencją trwającej już wówczas 20 lat współpracy pomiędzy kołami z Polski i Niemiec. Kontynuatorami 40 letniej współpracy kół ze Szczecina i Oranienburga są obecnie koła: Szczecin – Miasto oraz ORPU-Sportfischer e.V. Oranienburg. W części uroczystej spotkania  Prezes Okręgu PZW w Szczecinie Emilian Pilch podziękował za te 20 i 40 lat wspólnej polsko-niemieckiej wędkarskiej przygody. Przewodniczący Zarządu ORPU-Sprtfischer e.V. Klaus Müller podziękował działaczom i wędkarzom z Okręgu i koła Szczecin-Miasto za długą i bardzo owocną współpracę. Okręgi i koła (z Polski i Niemiec) nagrodziły się wzajemnie pucharami, dyplomami i drobnymi upominkami. W dalszej części spotkania uzgodniono terminy spotkań i wspólnych zawodów wędkarskich na 2014 rok, wymieniano się doświadczeniami. Nie mogło oczywiście zabraknąć miłych wspomnień z tej długiej współpracy i przyjaźni. Gospodarze przygotowali uroczysty obiad, co było okazją do spróbowania wspaniałej niemieckiej kuchni.

Działaczy PZW ze Szczecina reprezentowali m. inn. Prezes Zarządu Okręgu Emilian Pilch, Członek Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz, Dyrektor Biura – Główny Ichtiolog Rafał Pender, Prezes Koła Szczecin-Miasto Barbara Bergandy-Owsik. Działaczy wędkarskich z Oranienburga reprezentowali m. inn. Przewodniczący Zarządu ORPU-Sprtfischer e.V. Klaus Müller, Dyrektor KAV Oberhavel e.V. Andre Stöwe, były 2 przewodniczący zarządu KAV Oberhavel e.V. Gerhard Schwarz.

Tekst: Wiesław Parchimowicz