Wojewódzka Olimpiada Ekologiczno-Wędkarska

W dniu 22.11.2013r. w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie na wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa odbyła się Wojewódzka  Olimpiada Ekologiczno-Wędkarska.

Wydarzenie to wspólne przedsięwzięcie Zarządu Okręgu PZW Szczecin, Rady ds. Młodzieży  oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Olimpiada miała  przebieg dwuetapowy i polegała na zaangażowaniu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wspólnej  zabawy  poprzez propagowanie  wędkarstwa.

Wielu nauczycieli i instruktorów stanęło na wysokości zadania i organizowało  w swoich miejscowościach w szkołach i kołach PZW  I etap Olimpiady polegający na weryfikacji  wiedzy uczestników i wyłonieniu najlepszych reprezentantów.

W II etapie Olimpiady udział wzięło 34 uczniów, którzy przyjechali ze swoimi opiekunami
na wydział Nauk o Żywności i Rybactwa.

Uczestników przywitali osobiście dziekan  dr hab. inż. Agnieszka Tórz oraz Prezes Zarządu Okręgu PZW Szczecin  Emilian Pilch.

Olimpiada polegała na rozwiązywaniu 30 pytań testowych, które oceniła specjalnie powołana komisja.  W oczekiwaniu na wyniki dzieci i młodzież  aktywnie uczestniczyli w wycieczce szkolnej po uczelni zwiedzając eksponaty spreparowanych organizmów wodnych w tym skorupiaków, ryb i ssaków.

Pracownicy naukowi ZUT przygotowali specjalny wykład a zawodnik ligi okręgowej Andrzej Lubasiewicz (mistrz Grand Prix okręgu szczecińskiego 2007 w konkurencji spławikowej) przeprowadził pokaz sprzętu wędkarskiego. Pokaz cieszył się wielkim uznaniem zwłaszcza wśród zapalonych młodych wędkarzy a kol. Andrzej Lubasiewicz zadeklarował swoją pomoc w organizacji cyklu szkoleń wędkarskich.

Ostatecznie wyniki Olimpiady przedstawiają się następująco:

Największa ilość  punktów indywidualnie

I miejsce Bartłomiej Chełstowski 28 pkt
II miejsce Krzysztof Rygielski 27 pkt
III miejsce Aleksandra Nowak 26 pkt

Kategoria do 14 lat
I miejsce Karol Malicki 22 pkt
II miejsce Krzysztof Sawko 17 pkt
III miejsce Jakub Sadowski 15 pkt

Kategoria  do 16 lat
I miejsce Bartłomiej Chełstowski 28 pkt
II miejsce Krzysztof Rygielski 27 pkt
III miejsce Wojciech Rychlicki 24 pkt

Kategoria pow. 16 lat
I miejsce Aleksandra Nowak 26 pkt
II miejsce Joanna Ciesielska 24 pkt
III miejsce Robert Sandomierski 21 pkt

Wyniki drużynowo

Kategoria do 14 lat
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 54 Szczecin
II miejsce Kółko Wędkarskie Szczupak Jasienica Przy ZS Police

Kategoria do 16 lat
I miejsce Gimnazjum 14 Szczecin
II  miejsce Gimnazjum Publiczne w Dolicach
III miejsce  Gimnazjum nr 3 Stargard
IV miejsce  Gimnazjum nr 32 Szczecin
V miejsce  ZS nr 2 Police

Kategoria pow  16 lat
I miejsce ZS 6 Szczecin druż. Nr 4
II  miejsce ZS 8 Szczecin
III miejsce ZS 6 Szczecin druż. Nr 3
IV miejsce  6 liceum Ogólnokształcące Szczecin

Imprezę sponsorowali Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i Okręg PZW Szczecin. Uczestnicy otrzymali Puchary, dyplomy upominki i słodycze.

Zwycięzcom gratulujemy zapraszając do dalszej współpracy w propagowaniu wędkarstwa i ekologii.

Rada ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu PZW w Szczecinie składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Wojewódzkiej Olimpiady Ekologiczno-Wędkarskiej kierując szczególne podziękowania do pracowników Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego; panów dr inż. Adama Tańskiego i dr inż. Adama Brysiewicza, nauczycieli i opiekunów; pań i panów Macieja Opolskiego, Jacka Rosowskiego, Anny Nowak, Sylwi Grzesiak, Rafała Spręgi, Małgorzaty, Mierzwa-Wolskiej, Moniki Łuczak, Adama Grzegrzółki oraz członków PZW;  kol. Sławomira Kajkowskiego i Piotra Kawińskiego.

Tekst:
Członek Zarządu Okręgu ds. Młodzieży
Adam Kalinowski