Zawody wędkarskie Koła PZW Nr 52 Stepnica na Kanale Młyńskim

W niedzielę 29 września 2013 r. na Kanale Młyńskim w Stepnicy odbyły się zawody wędkarskie, kończące sezon wędkarski w Stepnicy. W zawodach wzięło  udział  prawie 40 wędkarzy z całego regionu m. in. z  Wolina, Golczewa, Goleniowa i oczywiście ze Stepnicy. Rzadko się zdarza, aby na Kanale Młyńskim zawodnicy uzyskiwali tak dobre wyniki. Szacunkowo łączna ilość złowionych ryb wyniosła ok. 60 kg. Na ten wynik składały się małe płocie, ukleje i okonie  Po zważeniu wszystkie ryby trafiły ponownie do wody.  Do osiągnięcia takich wyników przyczyniła się z pewnością pogoda. Słońce i stosunkowo wysoka temperatura sprzyjały nie tylko wędkarzom, ale również niedzielnym spacerom wzdłuż Kanału.

Po trzygodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce zdobył Andrzej Cyrta łowiąc łącznie ponad  9 kg. Drugie miejsc zajął Zdzisław Piwowski z wynikiem 8,1 kg, a trzeci był Waldemar Wrona, który złowił 7 kg.  W konkurencji największej złowionej ryby zwycięzcą i zdobywcą okazałego pucharu okazał się Rafał Marzec z Golczewa startujący jako młodzik, który złowił okazałego lina ważącego 0,69 kg.  W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Piotr Kaliski ze Stepnicy, Po zakończonych zawodach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek i oficjalne podsumowanie imprezy.

Na zawody zaproszeni zostali  Wójt Gminy Andrzej Wyganowski oraz Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński”  Ryszard Mróz , którzy wręczyli zwycięzcom zawodów  okazałe puchary.

Zawody zostały dofinansowane ze środków Gminy Stepnica oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Ryby” .

Tekst i zdjęcia:  Członkowie Koła PZW Nr 52 Stepnica