EKO PRZEDSZKOLAK – I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokim

W dniu 18 września 2013 r. na Jeziorze Głębokim odbyła się kolejna Impreza ekologiczno-edukacyjna: EKO PRZEDSZKOLAK – I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokim. Prowadzenie: Zbigniew Wilczyński – aktor Teatru Lalek Pleciuga. Głównym organizatorem był Dom Kultury „Słowianin”, a współorganizatorem Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie.

W trakcie imprezy wpuszczono do Jeziora Głębokiego ok. 1600 sztuk lina „kroczka” oraz ok. 500 sztuk karasia pospolitego „złotego”.

Ryby pochodziły z goleniowskiego ośrodka zarybieniowego Okręgu PZW w Szczecinie.

Plaża Jeziora Głębokiego zgromadziła ok. 350 przedszkolaków, którzy razem z opiekunami przyjechali z 12 szczecińskich przedszkoli. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Bardzo wiele emocji wzbudziło spotkanie z płetwonurkami, którzy od rana wyławiali z jeziora śmieci – pozostawione w wodzie przez niefrasobliwych plażowiczów. Dużo radości dostarczyły dzieciom konkursy z licznymi nagrodami.

W kulminacyjnym punkcie imprezy przedszkolaki pod czujnym okiem opiekunów i pracowników PZW wpuszczali ryby do jeziora – nadając im imiona. Ze względu na pogodę nie wszystkie ryby zostały wypuszczone do wody przez dzieci. Trzeba było skorzystać z fachowej pomocy ichtiologów ze szczecińskiego PZW.