Impreza dla dzieci pod nazwą „Zakończenie wakacji” Czarnogłowy

W dniu 31.08.2013r. Członkowie Koła PZW Nr 58 „Pstrąg” ze Szczecina kolejny raz spotkali się z dziećmi, ich rodzicami i opiekunami podczas imprezy z okazji „Zakończenia wakacji”. Odbyła się ona tradycyjnie na terenie Stanicy Wędkarskiej Koła w Czarnogłowach nad jeziorem Duża Kopalnia.

W imprezie uczestniczyło 90-cioro dzieci z okolicznych wiosek w wieku od 7 do 14 lat. Zabawa na świeżym powietrzu trwała kilka godzin. Dzieci w radosnej atmosferze spędzały czas uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach i zawodach zorganizowanych i prowadzonych przez członków Koła. Tradycyjnie najważniejszą częścią imprezy był czwórbój w ramach Olimpiady Młodzieży Wędkarskiej.

Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami wędkarskimi, ale również wiedzą ekologiczno-wędkarską, sprawnością podczas rzutów piłką /w pozycji siedzącej/ do tarczy Arenberga, oraz celnością podczas kierowania wędką w określony cel. W wieloboju tym uczestniczyło 28-oro dzieci podzielonych na dwie kategorie wiekowe.

Zwycięzcami tego czwórboju zostali: 

kat. wiekowa 7-10 lat

 1. Krystian Kałucki 1. Patryk Romańczuk
 2. Damian Witek
 3. Aleksander Działkowski

kat. wiekowa 11-14 lat

 1. Patryk Romańczuk
 2. Renata Kałucka
 3. Sandra Kowalczyk

 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, pucharami, dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Pozostałe dzieci biorące udział w czwórboju otrzymały nagrody w postaci sprzętu i akcesoriów wędkarskich ufundowanych przez Centrum Wędkarskie NEMO ze Szczecina, JAXON Andrzej Podeszwa z Poznania, Centrum Wędkarskie OKOŃ z Goleniowa, sklep wędkarski TROPIK-NASTA NAWROT z Goleniowa oraz Okręg PZW Szczecin i Koło PZW nr 58 „Pstrąg” Szczecin.

Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie miały możliwość sprawdzenia się w indywidualnych i grupowych konkursach sprawnościowych. Jak co roku dużym powodzeniem cieszyło się przeciąganie liny z udziałem dzieci, ich rodziców i opiekunów. Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z elementami pracy Policji zaprezentowanymi przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji ze Szczecina. Przedstawiciele Nadleśnictwa Rokita opowiadali dzieciom o pracy leśników oraz prowadzili konkursy z wiedzy o leśnictwie. Dzieci zostały obdarowane przez policjantów i leśników wieloma barwnymi upominkami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja grupy motocyklistów oraz ich potężnych maszyn. Ku wielkiej radości dzieci i młodzieży motocykliści zorganizowali krótkie przejażdżki motorami po terenie Stanicy.

Impreza dała dzieciom możliwość wykazania się zdolnościami plastycznymi w otwartym konkursie plastycznym, którego tegorocznym tematem było: „ Jak widzę wędkarstwo” . Atrakcją dla najmłodszych, ale jak się okazało nie tylko, był punkt malowania twarzy. W tym roku pamiętano również o najmłodszych uczestnikach imprezy i stworzono dla nich mały plac zabaw, na którym znalazły się: basen z kolorowymi kulkami, dmuchany zamek oraz trampolina. Każde dziecko uczestniczące w poszczególnych konkursach było obdarowywane drobnymi upominkami.

Podczas kilkugodzinnej zabawy nie mogło oczywiście zabraknąć gorącej zupy, kiełbasy z grilla oraz pączków, drożdżówek i zimnych napojów.

Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały paczki z wyprawkami do szkoły, drogowymi elementami odblaskowymi i słodyczami. Imprezę, jak co roku prowadził Grzegorz Staszczak. Została ona w całości przygotowana i częściowo sfinansowana przez członków Koło PZW nr 58 „Pstrąg” Szczecin. Nie mogłaby się jednak odbyć w tak szerokim zakresie gdyby nie wsparcie sponsorów i darczyńców wspomagających nas od wielu lat jak i tych, którzy dołączyli do nas po raz pierwszy:

 • Zbigniew Hahs właściciel firmy Proto-Dens ze Szczecina
 • Laminopol Sp. z o.o. ze Słupska
 • Gmina Przybiernów
 • Starostwo Powiatowe Goleniów
 • Bogusław Liberadzki Poseł do Parlamentu Europejskiego
 • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ze Szczecina
 • PSS „Społem” z Goleniowa
 • Agro Usługi-Handel Henryka Lewandowicz
 • Agencja Ubezpieczeniowa Kociuba ze Szczecina
 • Restauracja „Kuźnia” ze Szczecina
 • Usługi Leśne Leszek Woźniak
 • Sklepy : Barbary i Bogusława Szymczaków z Czarnogłów
 • „Ola” Aleksandry Nadskakulskiej i Serafina Muzyczko z Czarnogłów
 • Jana Baduły z Czarnogłów
 • Doroty i Jana Strumińskich ze Świetoszewka
 • Wanda i Janusz Gałas
 • Sebastian Janiszewski
 • Przemysław Malec

Obsługę medialną zapewnił „Kurier Szczeciński”.

Zarząd Koła bardzo serdecznie dziękuje wszystkim wspierającym nas w organizacji imprezy z okazji Zakończenia Wakacji. Liczymy jednocześnie na to, że w przyszłości również będziemy mogli otrzymać tak liczne wsparcie, a może liczniejsze, kto wie?…

Tekst: Prezes Koła PZW Nr 58 „Pstrąg” Szczecin
Jerzy Fydrych