Zawody Wędkarskie Koła PZW Nr 60 „Bulk Cargo” Szczecin

10 sierpnia 2013r. na Kanale Odyńca Dziewoklicz rozegrano zawody wędkarskie pomiędzy drużynami z Koła PZW Nr 60 „Bulk Cargo” – Port Szczecin, a Macklenburg – Vorpommern e.v. z Penkun Niemcy.

Kontakty z wędkarzami z Niemiec Koło Bulk Cargo utrzymuje od 14 lat. Co roku te zawody rozgrywane są dwukrotnie. Na terenie Niemiec z łódek oraz w Polsce z brzegu.

W bieżącym roku na Kanale Odyńca startowały 11 osobowe drużyny. Tym razem wygrała drużyna z Polski wynikiem 98 do 112 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej wygrał zawodnik z Niemiec Enrico Pankow z wynikiem 3.500 pkt. Kolejne trzy miejsca zajęli polscy zawodnicy.

Największa rybę, leszcza o wadze 1.320 kg złowił również Enrico Pankow z Niemiec.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu pucharów odbyła się biesiada przy wspólnym stole.

Trzy osobowa drużyna z Koła w Penkun – zaproszona została na „Zawody o Puchar Euroregionu Pomerania”, które odbędą się 25 sierpnia na zbiorniku Sicina w Pyrzycach.