Zawody Koła PZW Nr 11 „Brzana” Dolice

W dniu 04.05.2013 roku odbyły się organizowane przez Zarząd Koła Brzana Dolice towarzyskie zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej na jeziorze Brzezina.
W zawodach rozpoczynających sezon wędkarski udział wzięło 28 zawodników. Ładna pogoda, lekka fala, sprzyjała przebywaniu na łonie natury. Późne nadejście wiosny w tym roku dało jednak znać o sobie poprzez chłodną wodę w jeziorze.W pierwszych minutach wędkowania okazało się, że wzdręga bierze najlepiej, odebrało to niektórym zawodnikom motywację do dalszej walki. Zawodnicy zgodnie z regulaminem zawodów za ryby gatunku wzdręga do 15 cm (niewymiarowe) dostawali tylko 1 punkt, tylko starzy doświadczeni i wyrozumiali mistrzowie nie dali za wygraną starając się osiągnąć jak najlepszy wynik.

Komisja sędziowska w składzie: Tadeusz Karpik, Adam Kalinowski, Jacek Szalewski, Teresa Olszewska, Leonard Tokarek, Norbert Pogodziński, Mirosław Podolak i Mirosław Kruk wyłoniła zwycięzców.

Wyniki zawodów seniorzy kategoria spławik:

I- miejsce Małodobry Krzysztof 1192 pkt.
II- miejsce Kruk Marcin 629 pkt.
III- miejsce Kowalczyk Stanisław 407 pkt.

IV- miejsce Stępień Zenon 357 pkt
V – miejsce Danisz Jan 281 pkt
VI – Łopaczyk Gracjan 186 pkt
VII – Kowalczyk Wanda 166 pkt
VIII – Karaś Marcin 90 pkt
IX – Gęborys Krzysztof 39 pkt
X – Lewandowski Wojciech 35 pkt

Pozostali zawodnicy kat senior :
Sylwester Ślusarczyk, Terlecki Zbigniew, Czarnecka Krystyna, Łudczak Dariusz, Fatalski Przemysław, Grzesiak Sylwia, Balcerzak Bartosz, Januszke Albin, Sielski Józef, Salwa Witold, Włodarski Grzegorz, Macek Patryk

Kategoria juniorzy:

I- miejsce Żabicka Oliwia 24 pkt
II- miejsce Ceglarz Mateusz 12 pkt
III- miejsce Żabicki Radosław 3 pkt

Pozostali zawodnicy kat junior :
Dominik Maciąg, Witomski Krzysztof, Trajkowicz Jakub

Puchary zostały ufundowane przez Koło PZW nr 11 „Brzana” Dolice, zawody zakończyły się grochówką i piknikiem przy ognisku.

Zarząd Koła Brzana Dolice składa szczególnie serdeczne podziękowania dla kolegów Mirka Urbaś, Dariusza Nawrockiego, Piotra Iwanko, Witolda Salwa i Lesława Babiec za pomoc

W przygotowaniu zawodów a także wszystkim zawodnikom za udział i pomoc w popularyzacji wędkarstwa.

Tekst i zdjęcia
Adam Kalinowski
Prezes Koła PZW Nr 11 „Brzana” Dolice