Zawody Koła PZW Nr 45 „Kolejarz” Stargard Szczeciński

W dniu 27.04.2013r. na łowisku Wyspa Pucka zostały przeprowadzone w naszym kole zawody Pierwszej Tury o Mistrza Koła. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 08.00 dnia 27.04 ale z racji tego iż łowisko jest dość oblegane to delegacja w osobach członków zarządu kol. Stefana, Mieczysława, Mirosława, Tadeusza i Mariusza już dzień wcześniej udała się w rejon planowanych zawodów celem przygotowania stanowisk.

Pomimo iż noc poprzedzająca zawody była „mokra” to nad ranem pogoda ustabilizowała się i nie licząc zimnego wiatru dopisała pozwalając rozegrać zawody w przyzwoitych warunkach.

Wszyscy zawodnicy, a zameldowało się ich 34 w tym 8 juniorów, stawili się na otwarciu, które rozpoczął Vice Prezes słowami zagrzewającymi do walki, jednocześnie zwracając uwagę na warunki bezpieczeństwa podczas łowienia i poruszania się po łowisku.

Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy „migiem”, chcąc zapewne się odrobinę rozgrzać, rozpierzchli się po stanowiskach i przystąpili do ich organizacji.

pzwRozpoczęcie rywalizacji rozpoczęło się o godz. 09.00 i zapowiedziało się optymistycznie – po kilka sztuk dorodnych leszczy, okonie, jakieś płocie, czasem krąp. Następnie jakby przerwa – cóż pewnie ryby też musiały chwilę odetchnąć. Niestety nie dotyczyło to kol. Emila, który jak na fachowca przystało nie patrząc na wiatr, kolegów wędkarzy czy sędziów wyciągał sztukę za sztuką. Ale potem to już poszło (przynajmniej niektórym). Tym razem dominująca rybą były leszcze i płocie różnych rozmiarów i w ilościach pozwalających na walkę. Jak się okazuje o tytuł Mistrza to jest rywalizacja!!!

Rekordowy wynik wśród seniorów uzyskał kol Emil, który nie miał sobie równych i uzyskawszy 10290 punktów wygrał tę turę zawodów. Kategorię juniorów z wynikiem 2550 punktów wygrał kol. Sebastian. Nic tylko pozazdrościć i gratulować oczywiście. Inni starali się podjąć rywalizację, dzielnie wyciągając kolejne kilogramy ale „number one” może być tylko jeden.

Dzięki właściwej organizacji zawodów i zabezpieczeniu logistycznemu uczestnicy po skończonej rywalizacji przystąpili do konsumpcji żołnierskiej grochówki gotowanej tradycyjnie w kuchni polowej przez kol. Jurka, który potrafi ja przygotować w perfekcyjny sposób.

Zawody zakończył podsumowaniem vice prezes odczytując wyniki i gratulując osiągniętych sukcesów.

Wyniki pierwszej tury zawodów o tytuł Mistrza Koła w roku 2013:

Kategoria Juniorów:

 1. kol. Sebastian
 2. kol. Kamil B
 3. kol. Adam
 4. kol. Karolina
 5. kol. Konrad
 6. kol. Kamil K
 7. kol. Krystian
 8. kol. Ada

Kategoria Seniorów:

 1. kol. Emil
 2. kol. Ryszard
 3. kol. Marian
 4. kol. Marcin
 5. kol. Mirosław D
 6. kol. Stanisław C
 7. kol. Mirosław W
 8. kol. Bogusław
 9. kol. Zdzisław P
 10. kol. Wiesław
 11. kol. Mieczysław
 12. kol. Konrad
 13. kol. Zdzisław M
 14. kol. Andrzej
 15. kol. Mariusz
 16. kol. Ryszard
 17. kol. Łukasz
 18. kol. Stanisław N
 19. kol. Marek
 20. kol. Bogusław
 21. kol. Kamil
 22. kol. Dawid
 23. kol. Janusz, kol. Włodzimierz, kol. Kazimierz, kol. Henryk

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Tekst: Mariusz Halczuk
Koła PZW Nr 45 Kolejarz Stargard