Zebranie sprawozdawczo – wyborcze Koła PZW nr 38 „Amur” Płoty

W dniu 20 stycznia 2013r. w Kole Nr 38 „AMUR” w Płotach zorganizowano zebranie sprawozdawczo-wyborcze wędkarzy na które przybyło 56 członków Koła, oraz siedem osób z licznie zaproszonych gości. Obecnością swą zaszczycili między innymi przedstawiciel Zarządu Okręgu w Szczecinie, Pan Sokół Tadeusz oraz przedstawiciele władz naszej Gminy – Burmistrz Miasta i Gminy Płoty Pan Maliński Marian i Przewodniczący Rady Miejskiej Płot Pan Jasina Piotr. Zebranie zorganizowano w Gminnym Domu Kultury. Przybyła może niezbyt liczna grupa wędkarzy, ale za to ta część której nie jest obojętne jakich ludzi wybiera się do władz naszego Koła i którzy potrafią rozliczyć za pracę cały Zarząd i pomóc w razie potrzeby.

Tegoroczne zebranie podsumowujące czteroletnią kadencję Zarządu zostało ocenione bardzo wysoko przez zebranych. Prezes Koła Kolega Przybysz Bogusław w swym sprawozdaniu z całej kadencji przedstawił pracę i to nie tylko w sposób werbalny, ale również multimedialnie prezentując dokumentację zdjęciowa do każdego zdarzenia które przedstawiał. Spodobało to sie zebranym, gdyż zebranie na pewno nie było nudne, a i było czym się pochwalić – wzrost liczby organizowanych zawodów wędkarskich do siedmiu, plus do tego impreza dla mieszkańców Gminy i nie tylko pod nazwą Rodzinne Spotkanie nad Rusałką, międzyszkolne zawody indywidualne i drużynowe uczniów Gminy Płoty o Puchar Prezesa Koła. Dwie akcje – wiosenna i jesienna – sprzątania nurtu i brzegów rzeki Regi na odcinku od elektrowni w Płotach do Dużej Wyspy na zbiorniku zaporowym Rejowice. Opieka nad przystanią leśną, parkingiem i drogą dojazdową do zbiornika Rejowice od miejscowości Kucerz. Dochodzi jeszcze dbałość o siedzibę Koła – remont wnętrza, remont elewacji budynku wykonany przez wędkarz Koła dzięki sponsorom. Należy w tym miejscu zaznaczyć że dzięki dobrej pracy członków Zarządu i nie tylko, Koło posiada sporą grupę sponsorów którzy widząc poczynania, wspierają finansowo niektóre poczynania. Szczególnie zasłużeni otrzymali pamiątkowe statuetki od Zarządu Koła.

Dużą pomoc otrzymuję od władz Gminnych co w wstąpieniu swym zaznaczył Burmistrz Pan Maliński Marian, przypominając Prezesowi wybory z przed czterech lat gdzie w wystąpieniu powiedział ; „My damy wam wędkę ale ryby musicie łowić sami”. Po czterech latach ocenił że Zarząd umiał skorzystać z wędki czego widać efekty, choćby systematyczny wzrost członków i to że widać organizację i przedstawicieli na uroczystościach państwowych organizowanych przez Władze Gminne – poczet ze sztandarem Koła.

Przewodniczący Rady Miasta również pogratulował osiągnięć i życzył by wybrani na nową kadencję kontynuowali pracę już rozpoczęte, tym bardziej że nowy wybrany skład Zarządu Koła to sprawdzeni ludzie i na pewno będą kontynuować działalność dla dobra wędkarzy i nie tylko.

Tekst i zdjęcia
Henryk Bobrowski