Zarybianie węgorzem i sumem

W dniu 13 czerwca 2012 r. Okręg PZW w Szczecinie przeprowadził zarybienie swoich wód narybkiem podchowanym węgorza. Węgorz w ilości 220 kg, tj. około 22 tyś. sztuk przywieziony został z Danii, gdzie podchowany był do średniej masy 10g i wielkości ok. 20 cm.


Odbiór węgorza nastąpił w godzinach nocnych na przejściu granicznym gdzie był przewieziony specjalistycznym samochodem w styropianowych opakowaniach.
Po przeładowaniu na 2 samochody Okręgu został przewieziony na nasze wody.

W zarybieniu udział wzięli wędkarze z kół opiekujących się tymi wodami.

Na obwód Nr 5 rzeki Odry wypuszczono 20 kg węgorza .
Zarybiono także następujące jeziora : Liwia Łuża, Śniatowskie, Żółwińskie, Kołczewo, Koprowo, Okonie, Szczucze, Kościuszki, Piaski, Ostrowo, Budziszowice, Lechickie, Klępnickie, Chociwel.

Ponadto wody nasze w b.r. zarybione będą również w ramach „Planu gospodarowania zasobami węgorza w Polsce” z funduszów państwowych.
Będą to jeziora Koprowo, Ostrowo, Przybiernowskie, Liwia Łuża, Okonie oraz Szczucze.

Natomiast tydzień wcześniej Okręg zarybiał swoje wody narybkiem letnim suma oraz sandacza wyprodukowanym w naszym ośrodku w Goleniowie z tarlaków odłowionych przez rybaków z Odry.

Do Odry wpuszczono sandacza w ilości 30.000 szt. oraz suma 65.000 szt.
Ponadto sumem zarybiono jeziora Trzcińsko, Piaseczno, Ostrowo, Nowogardzkie, Portowe, Głębokie (Szczecin), Myśliborskie Wielkie oraz zbiorniki zaporowe Lisowo i Rejowice.